Pracovně-exkurzní Speleovíkend, autor: Janinka

Už v týdnu jsem byla požádána o zajištění pracovních akcí a exkurze. Samozřejmě jsem tedy vše dohodla a uskutečnila právě v tento víkend. Brigádnící s Dušanem, Bohoušem a Aldou se vyskytli na základně už v pátek. K mému překvapení jsem zjistila, že své brigádníky má i Alda a dokonce mají dohodnutou stejnou exkurzi :-). Nu co, rozdělila jsem to tedy následovně…já, Dušan a jeho brigádníci jdeme ráno na Agris a poté na Býčí skálu a v neděli ráno na exkurzi. Alda a jeho parta prý půjdou na Člupek a exkurzi najednou v sobotu. Dobrá tedy.
V sobotu ráno jsem dorazila na základnu a zavelela odchod na pracoviště. Bylo mi řečeno, že se v Agrise vyskytuje CO2, proto jsem tedy nejprve s Dušanem a zapalovačem vlezla do díry na kontrolu. Skutečně…ach…asi 10-15m od čelby zapalovač rezignoval na svou funkci. Po chvíli ticha a přemýšlení jsme se vrátili k průlezu, kde už čekali kopáči na rozkazy. Utvořil se řetěz a těžilo se tedy v průlezu. Je tam opravdu velká kupa sedimentární hnusné výplně, která neustále Dušanovi pojídala holínky..nejprve vždy vykopal sediment, pak své nohy, pak zase sediment, zas nohy a tak dále…chvílemi dosti zábavné :-). Inu, něco se tedy vytěžilo a pak jsme ukončili akci. Odpoledne jsme se vypravili na Býčí skálu. Tam nás již očekávala Zuzka a Hadař mladšííí. Rozdělení balo následovné…já a brigádníci s Hadařem jsme šli rozplavovat a uklízet kamení ke Staré štole, Bohouš s Dušanem a Zuzkou těžit do Svozilky a komínu průvanů. Brigádníci si pak s Hadařem prošli (proplavali) Kaňony do Májovek. Večer jsme se sešli před Býčinou plni nadšení a dojmů a Dušan s Bohoušem plni Céóčka. Prý se v komínu průvanů žádný průvan nenalézá 😀 …zajímavé.
V neděli ráno jsem se opět ustrojila do blátivého a ještě mokrého overalu, vzala klíček od díry a vyšlápla na základnu. Exkurze byla protentokrát do jeskyně Harbešské. Za to děkujeme místním. Nejprve jsem obsadila skruž, pověděla klukům něco o jeskyni a historii a pak jsme šťastně zapluli dolů. Velmi se jim exkurze líbila, byli spokojení, přímo chrochtali blahem…a já téměř také. Na tuto exkurzi se k nám přidal i Semišák. Tento mě při návratu na povrch bavil výkladem o tom, co je pro chlapy důležité…Velice výživný výklad. Pak už neděla náležela odpočinku a odjezdům do svých domovů….
Závěr: Sobota dvě pracovní akce, nádhera…neděle exkurze, také téměř nádhera a příště zas 🙂

Termín: 5.11.2011 – 6.11.2011

 769 total views,  1 views today

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..