Víkendovka (3.-4.9.2011) na Agrise a pracovka v Býčí skále, autor: Janinka

Víkend 3.-4.9.2011

Po svém obvyklém ranním rituálu jsem se vypravila zkontrolovat stav zdatných, bojeschopných kopáčů na naší základně. Ach ano, bylo zde hodně sil…Já (Janinka) s Čapkou, Eva, Lukáš, Zemík, Irča. Zavelela jsem tedy odchod na lokalitu Agris okolo 10:30. Nejprve jsme zapluli do skruže a následovali chodby až na samotný konec, abychom zjistili stav jeskyně a pak jsme zamyšleně konstatovali, že od konce jeskyně nás dělí kupa nahrnutých sedimentů. Vytěžilo se tedy několik kyblíků, postupně jsme je s obtížemi transportovali přes celou díru až na povrch a naznali, že je nás bohužel velmi málo na to, aby se v těžbě pokračovalo. Tak tedy Agris bude muset počkat na početnější skupinu nebojácných, bojeschopných jeskyňářů a brigádníčků….Inu alespoň jsme se tedy zbavili naplavenin. Poté jsme se odebrali na základnu. Ve večerních hodinách jsem se pak odebrala s Bohoušem a Irčou navštívit Býčí skálu, kde těží a těží a těží a těží…jako smyslů zbaveni.
Večer jsme tedy odešli do nitra této jeskyně a pomohli vyčistit nějaké ty nánosy po hydrotěžbě, podívali jsme se, jako to tam tedy teď kluci maj…Pak jsem vylezla s Hadařem na vrchol suťáku, kde započla krátká hydrotěžba číslo nevim kolik a už se hrnuly další a další nánosy….je to krása sledovat ten potok bláta, kamení, štěrku…opravdu zajímavé. Adrenalinu spousta. Někdy kolem půlnoci se vylezlo, šlo se spát.
V neděli ráno, tedy dejme tomu dopoledne, jsem se vydala ještě s Hadařem na exkurzi až k Srbskému sifonu. Opravdu impozantní, neuvěřitelné…nádherné obří prostory. Úžasu spousta. Odpoledne se odjíždělo do domovů…
Bylo to vzrušující, krásné a patří dík klukům z Býčiny a hlavně Hadařovi za pěkný víkend na Býčí skále.

Janinka

Termín: 5.9.2011

 488 total views,  1 views today

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..